Szukaj

APTEKA „NARKOTYKI” 2xLP Gatefold. 180g. (Remastered)

Zaktualizowano: 12 lis 2018


UWAGA : start Przedsprzedaży Apteka Narkotyki 2xLP już 15.11.2018 w naszym sklepie internetowym! >> https://www.apteka-band.eu/sklep <<


Drodzy Fani Apteki !


W Wasze ręce trafia kolejne unikalne wydawnictwo kolektywu Apteka, którego wartość doceni nie tylko miłośnik twórczości zespołu, ale także audiofil i maniak komiksu znajdzie coś dla siebie.


Album NARKOTYKI (Gatefold 2xLP); 180 g; REMASTRED w limitowanej serii 550 sztuk numerowanych z czego tylko 200 egzemplarzy wydane w wersji Transparent RED Ltd, wzbogacony kolekcjonerskim komiksem APTEKA, którego twórcą jest legenda trójmiejskiego street-artu, kryjący się pod jakże skromnym a tajemniczym pseudo BOLO.

W ekstremalnie kolekcjonerskiej wersji Transparent RED znajdziecie oprócz komiksu, „prasowankę” na koszulkę „APTEKA Narkotyki” projektu wspomnianego już BOLA. Nad całością remasteru 2018 czuwał Marek Piotr Szumski z QUALITY STUDIO, który tak świetnie przygotował znane wam już wydanie winylowe „Urojonecałemiasta”.


Płyta „Narkotyki” ukazała się pierwotnie w roku 1992, niesiona falami wolności i radości jakie zafundowały przemiany ustrojowe w tej części Europy. Padały granice, ograniczenia gospodarcze, bariery moralne co tworzyło wesołą i nieskrepowaną atmosferę tamtych czasów. Korelacja energii, młodości i spuścizny Stanisława Witkacego, od którego poradnika „Narkotyki Niemyte Dusze” został zapożyczony tytuł płyty, spowodowała, że pierwsze wydanie kaset rozeszło się niebywałym jak na zespół alternatywny nakładzie 80000 sztuk. Sukces albumu został dostrzeżony przez rodzącą się tzw. branżę, która nagrodziła zespół protoplastami dzisiejszych „Fredyryków”, nagrodą krytyków muzycznych Gazety Wyborczej a cytaty z piosenek znalazły swoje miejsce w języku obiegowym pokolenia - wiesz, rozumiesz…


Tuż po nagraniu płyty wydarzyła się tragedia dla społeczności Apteki - w wypadku samochodowym zginęli Maciej Wanat - perkusista, niezwykła osobowość, filar grupy i Michał Orlewicz, muzyk i przyjaciel wspierający Aptekę. Ta tragedia odcisnęła niewidzialne piętno i dlatego trzymany przez Was album dedykowany jest pamięci Maćka Wanata. Maciej pozostawił po sobie dziedzictwo - tworzoną muzykę i syna TILO Wanata, który z Pawłem Ślagowskim stworzył remiks utworu „Wiesz” na stronie D albumu. Finalny mastering remiksu zrobił Envee. Z największym honorem witamy TILO w aptekarskiej rodzinie!


APTEKA „NARKOTYKI” 2xLP Gatefold (Remastered); 180g

Frontline Distribution- FRONT/02/2018/LP


Cena rekomendowana wersja BLACK 350 szt. numerowane- 109,00 PLN

Cena rekomendowana wersja Transparent RED Ltd 200 szt. numerowane- 129,00 PLN


Strona A:

1. WIESZ

2. SZYBKI i WITRAŻE

3. SYNTEZA (english version)

4. LUCKY SNIFF (psycho dub mix)


Strona B:

1. FREEDOM

2. JEZUU…

3. H.B. SHOW

4. IS THIS WHITE LINE ?


Strona C:

1. WAR

2. PUMA (flower in my hand)

3. RED LIGHT (scream-dance mix)

4. DZIEWCZYNY


Strona D:

1. WIESZ (Tilo Wanat rmx)

637 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie